Hashi - Hůlky

2. července 2009 v 16:13 | MyshQa
Hashi(Haši) jsou japonské hůlky, které jako většina věcí pochází z Číny XD. Píšu je sem jako první, protože by bylo dobré jak s nimi zacházet, protože jíst japonské jídlo vidličkou a nožem je nepřípustné :P.

ClicQ na Celý článek:Kde je sehnat a jaký model?

Tak pokud s nimi ještě neumíte, je dobré mít jednorázovky. Ty se dají sehnat např. v Globusu kde je máte zadarmo u sushi(většinou je tam otevřenej mrazák v tom sushi a vedle sushi jsou hůlky).Pokud jste nebo budete zručnější je dobré koupit si lepší. Podle mě by byli dobré i jenom dřevěné nalakované ale kdo bude chtít a nemá do kapsy hluboko tak ať si klidně koupí hůlky ze slonoviny(hůlky stojí asi 300).

Když si hůlky koupíte je dobrý k nim mít i pouzdro aby se lak nepoškrábal.Většinou se dávají zadarmo ke koupeným hůlkám. A kde je sehnat? Hůlky můžete sehnat klidně i přez internet a nebo japonských obchodech.

Jeden takový se jmenuje Japa shop http://www.japa-shop.cz/ kde mimo zde zmíněné hůlky můžete zakoupit japonské jídlo a japonské přísady a japonské nádobí(jako třeba hrníčky na saké nebo talíře)přímo z japonska, zapůjčit si manga a dvd, a také si koupit oblečení a baťoh přímo z japonska (proto se nedivte že třeba to oblečení stojí tak moc je to přímo japonska ale jak řekla jedna milá prodavačka můžete si koupit látku třeba v tescu a pak si to ušít.Věřte s šicím strojem to máte za den a dva hotový)Manipulace.
Zdroj obrázku: google.com - Obrázky - Hashi
Zdroj návodu : google.com - Web - Ovládání hůlek


  1. Uchopte jednu hůlku a stiskněte ji mezi dlaní a kořenem palce. Prsteník použijte jako druhý opěrný bod. Hůlka by nyní měla být ve velice stabilní poloze.
  2. Druhou hůlku uchopte jako tužku za použití konečků palce, ukazováku a prostředníku.
  3. Pohybujte s horní hůlkou nahoru a dolů. Až tento pohyb zvládnete, budete si moci nabrat i jídlo velkých rozměrů.
  4. S dostatkem praxe budete moci hůlky používat se stejnou přesností jako pinzetu.

Radši nedělejte!

Tak jako i u nás v česku jsou v japonsku jistá stolovací pravidla, který je dobrý se naučit.
  • Tak zaprví smůla pro leváky, protože hashi se drží jedině v pravé ruce.
  • Hůlky se nikdy nezapichují do jídla, to se dělá pouze u obětního jídla na pohřbech.(ten kdo sleduje Naruto si v díle na pohřbu 3th hokage si můžete všimnout misky ríže a vní zapíchnutých hashi). K tomu se taky váže, že hůlky nejsou to samí jako vidlička takže hůlkami nic nenapichujte.
  • S hůlkami nemáchejte ve vzduchu, nepoklepávejte do stolu, talíře či člověka XD.
  • Než naberete nějaké jídlo rozmyslete si jaké, protože pak ho už nelze vrátit.
  • Hůlkama nehrabte do talíře cizího člověka. Leda by vám povolil něco z jeho talíře vzít, ale v tom případě obraťte hůlky a tím tlustším koncem naberte.


Tak to je asi vše hezkou zábavu ( u někoho moření XD ) přeje MyshQak
 


Komentáře

1 /Wendy// Aff /Wendy// Aff | Web | 3. července 2009 v 13:49 | Reagovat

Ty já stejně asi hůlkama nebudu jíst... :D jsem hrozný pako

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama